Hissetmek ve Bilmek
Hissetmek ve Bilmek

Hissetmek ve Bilmek (9786057744500)

0,00
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺200,00
İndirimli : ₺150,00
Barkod : 9786057744500

DÜNYANIN ÖNDE GELEN NÖROBİLİMCİLERİNDEN BİRİ OLAN ANTONIO DAMASIO'DAN, BİLİNÇ OLGUSUNU VE BİLİNCİN YAŞAMLA İLİŞKİSİNİ AYDINLATAN BİR ARAŞTIRMA, MESELENİN ÖZÜNE İNEN BİLGİLENDİRİCİ BİR ESER
 
Son yıllara kadar, bilişsel bilimler ve felsefe alanlarında pek çok düşünür bilinç problemini çözümsüz olarak görmüştür. Ancak Antonio Damasio biyoloji, sinirbilim, psikoloji ve yapay zekâ alanlarındaki yeni bulgular sayesinde bilinç hakkındaki sırların artık açığa çıkacağını söylüyor. 
Hissetmek ve Bilmek adlı bu kitabında Damasio, bilinci tüm özellikleriyle ele alıyor ve ortaya koyduğu bulgular ışığında, bilinç üzerine yenilikçi düşüncelerini biz okurlarıyla buluşturuyor. Kısa ve öz, toplam 48 bölümden oluşan bu çalışma, bilinç ve akıl arasındaki ilişkiyi, bilincin ve uyanık halde olmanın neden farklı olduğunu, bilinç kazanma sürecinde beynin neden gerekli olduğunu ve duyguların oynadığı merkezî rolü anlamamızı sağlıyor. Damasio, farklı bilim alanlarındaki son gelişmelerle birlikte bilinç felsefesini sentezleyerek, beyin ve insan davranışı hakkında bildiklerimizi değiştirecek kendi özgün düşüncelerini bu kitabında okurlarıyla buluşturuyor.   
İnsanın, yaşadığı dünyaya 

Kitabın Adı              :   Hissetmek ve Bilmek
Ölçüleri                    :   13,7 x 21
Sayfa Sayısı             :   216
İç Kâğıt                     :   70 gr. Enzo crem
İç Baskı                     :   Tek renk
Kapak Kartonu       :   300 gr. Mat kuşe
Kapak Baskı             :   4 Renk
Kapak Selefon        :   Mat selefon
Cilt                             :   Amerikan cilt
ISBN                         :  978-605-7744-50-0
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR